• 23.04.2020

Kamaniņu tērpi

Individuāla dizaina, funkcionāls tērps kamaniņu sportam

Kamaniņu tērpi

683 1024 URSA Sportswear

Šajā ierakstā pastāstīsim nedaudz vairāk par to, kā un kāpēc sākām darbu pie kamaniņu tērpu izstrādes.

Šis projekts aizsākās pirms nedaudz vairāk kā gada, kad mūs uzrunāja kāds tēvs, kurš meklēja savai meitai tērpu kamaniņu sporta treniņu un sacensību vajadzībām. Toreiz jaunie sportisti varēja startēt vai nu vecajos tērpus, kuri bija palikuši pāri no kāda izlases dalībnieka, vai arī vecākiem nāktos sūtīt tērpu no Eiropas ražotājiem. Abiem šiem variantiem ir savi plusi un mīnusi.

Izmantojot vecos izlases tērpus, par tiem nevajag maksāt, bet tie ne tuvu nav bērnam vajadzīgajā izmērā. Kamaniņu sportā aerodinamikai ir milzīga loma, taču tērpā, kurš ir vairākus izmērus par lielu, par to pat nevar sapņot. Pie tam vēl, šie tērpi bieži vien ir diezgan sliktā stāvoklī. Ledus trase ir diezgan nesaudzīga pret kamaniņu tērpu. Ja atlētam gadās ar plecu vai roku nobraukt gar bortu, tērps tiek bojāts un līdz ar to arī zaudē savas aerodinamiskās īpašības.

Pasūtot tērpu pēc braucēja individuālajiem izmēriem, vecākiem nākas ieguldīt diezgan lielus naudas līdzekļus. Protams, tas garantē to, ka tērps būs perfekti piemērots bērnam un līdz ar to, ļaus viņam kļūt konkurētspējīgākam trasē, bet ņemot vērā bērnu attīstības tempus un meistarības trūkumus, vecākiem nāksies diezgan regulāri sūtīt jaunus kamaniņu tērpus, kas sanāks ļoti neizdevīgi.

Pamanot šo problēmu, mēs izlēmām pamēģināt “ielīst” šajā nišā un izgatavot URSA kamaniņu tērpus speciāli jauniešiem un junioriem. Izmantojot gūto pieredzi un pieejamās piegrieztnes no velo apģērbiem, mums likās, ka sākums būs diezgan viegls. Taču drīz vien sapratām, ka daudzās šuves, kuras velo sportam tik ļoti netraucē, kamaniņu sportā var maksāt braucējam vērtīgās sekunžu simtdaļas. Tāpēc mēs izlēmām izgatavot jaunus tērpus mācoties un iedvesmojoties no labākajiem Eiropas un pasaules ražotājiem.

Izstrādes process aizņēma apmēram gadu, kura laikā mēs vedām savus prototipus testēt uz Siguldas trasi gan vasarā gan ziemā. Ar katru prototipu mūsu kamaniņu tērpu kvalitāte kļuva aizvien labāka un pat sāka saņemt uzmanību no izlases treneru un menedžeru puses. Ja sākumā bijām plānojuši kamaniņu tērpus ražot tikai jauniešiem un junioriem, tad tagad jau pavisam reāli izskatās, ka ne tik tālā nākotnē ar mūsu kamaniņu tērpiem varēsim apgādāt arī izlases komandas dalībniekus.

Šobrīt par mums un mūsu kamaniņu tērpiem jau zina liela daļa Latvijas treneru un kamaniņu audzēkņu. Esam saņēmuši pasūtījumus gan no Latvijas sportistiem gan arī no Polijas, Vācijas un pat Kanādas. Mēs turpinām pielāgot mūsu kamaniņu tērpu piegrieztnes, lai uzlabotu produkta vispārējo un aerodinamikas kvalitāti, kā arī esam uzsākuši pārrunāt ar vienu no Latvijas mācību iestādēm, ar kuras palīdzību centīsimies izstrādāt augstas kvalitātes kamaniņu tērpus tieši izlases dalībniekiem.

Nākošajā ierakstā pastāstīsim par mūsu plāniem un centieniem palielināt mūsu kamaniņu tērpu kvalitāti, lai tā atbilstu Latvijas izlases standartiem.